Stopa belki przedłużającej

Podwieszane pomosty robocze to rusztowania składane, które mogą być wykorzystywane jako rusztowania robocze zgodnie z PN EN 12811.

W celu prawidłowego montażu podwieszanego pomostu roboczego należy korzystać z dedykowanych akcesoriów.

Wszystkie potrzebne akcesoria

Pierwszym etapem jest przygotowanie przed betonowaniem, czyli zamocowanie tulei stożkowej DW 15/M24 za pomocą uchwytu montażowego M24 do płyty szalunkowej w planowanym miejscu położenia łożyska pomostu FW w konstrukcji budynku. Na tym etapie należy dobrać również rodzaj zakotwienia jednostronnego tj. kotwę falistą lub kotwę z płytką i zamontować je w tulei stożkowej Dw 15/M24.

Po rozdeskowaniu – do osadzonej w betonie tulei stożkowej należy przykręcić łożysko pomostu FW za pomocą oryginalnej, pasowanej śruby M24x50. Jedynie zastosowanie oryginalnej pasowanej śruby M24x50 gwarantuje przenoszenie obciążeń podanych w niniejszej instrukcji. Gotowy, rozłożony pomost roboczy należy podnieść żurawiem i zamontować na 2 przygotowanych łożyskach pomostu FW. Na końcach pomostów roboczych w celu zamknięcia biegu musi być zamontowana balustrada szczytowa zamykająca. Demontaż pomostu należy przeprowadzić w kolejności odwrotnej. W celu odzyskania tulei stożkowej należy użyć klucz do demontażu tulei stożkowej DW 15/24

Pomost roboczy z belką przedłużającą 400 lub 500 ma zastosowanie w przypadku, gdzie odległości między stropami wynoszą odpowiednio do 4 metrów oraz do 5 metrów. Pomost tego typu powstaje przez rozbudowę pomostu roboczego o dodatkowe elementy takie jak: belki przedłużające 400 lub 500, rozporę belki przedłużającej 400 lub 500, stopę belki przedłużającej, stężenie II.

Akcesoria ze znakiem jakości

System pomostów roboczych jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań w budownictwie i wymaga od użytkownika podstawowych kwalifikacji w zakresie znajomości sztuki budowlanej oraz wykorzystania podczas montażu pomostów roboczych tylko oryginalnych, dedykowanych akcesoriów dostarczonych przez firmę FW System.