Słupek zabezpieczający FW

Zarówno przy montażu szalunków, jak i wykonywaniu betonowania i innych prac budowlanych potrzebne są elementy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości, a także ułatwiające pracę. W kategorii BHP znajdziecie systemowe podesty do szalunków, podwieszany pomost roboczy, urządzenie kotwiczące Sky Reach, a także słupek zabezpieczający FW.

Bezpieczeństwo na budowie – dobierz odpowiednie elementy

Niezależnie od tego jakiego rodzaju szalunki systemowe się stosuje, można do nich dobrać odpowiednie podesty. Do szalunków słupowych stosujemy podest stały 70x70cm. Z kolei do szalunków ściennych sprawdza się wymiar 70x145cm dostępny w opcji regulowanej oraz regulowanej z włazem. Do wielkopowierzchniowych płyt szalunkowych stosowane są podesty o wymiarach 70x238cm stałe, regulowane i regulowane wejściowe.

Pomost roboczy służy jako rusztowanie podwieszane. Przy jego zastosowaniu należy sprawdzić dopuszczalne obciążenie konstrukcji, na której będzie posadowiony. Może łączyć dwie przeciwległe ściany budynku, wystarczy zastosować pomost roboczy lewy i prawy. Pomost mocowany jest na łożyskach przymocowanych do tulei stożkowych zakotwionych w konstrukcji ściany z zastosowaniem śruby pasowanej.

Zastosowanie urządzenia kotwiczącego Sky Reach i słupka zabezpieczającego FW

Prace na wysokości mogą być zabezpieczone także w inny sposób. Na krawędziach ścian stosuje się słupki zabezpieczające FW. Pomiędzy nimi umieszcza się deski w odstępie 500 mm z zastosowaniem wkrętów lub gwoździ, co chroni przed upadkiem z wysokości. Kolejnym elementem BHP na placu budowy jest urządzenie kotwiczące Sky Reach dostępne w ofercie FW System. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie pracownika, przy czym konieczne jest dopasowanie certyfikowanych środków ochrony indywidualnej, a więc szelek bezpieczeństwa, linek amortyzujących i nieamortyzujących.