Kątownik pryzmujący FW-TOP

Aluminiowe szalunki stropowe FW-TOP to doskonała alternatywa dla systemu dźwigarów drewnianych z zastosowaniem płyt, głowic, podpór stropowych i stojaków trójnożnych. Szalunki systemowe aluminiowe to wydajny i pewny system deskowania stropowego do ręcznego montażu. System składa się tylko z 3 podstawowych elementów: płyty, głowicy i podpory.

Szalunki stropowe o prostej budowie i dużej nośności

Takie szalunki budowlane doskonale przenoszą obciążenia. Głowia FW-TOP służy do podparcia i wycentrowania płyt na podporach. Warto wiedzieć, że podpory są regulowane w zakresie od 1500 do 5500 mm i mogą przenosić obciążenie do 20 kN. Dźwigary uzupełniające stosowane są w miejscach uzupełnień obok płyty, na głowicy i przykrywane się sklejką 21 mm. Z kolei dźwigary poprzeczne wbudowane są poprzecznie do dźwigarów uzupełniających. Blachy na końcu dźwigara wsuwane są w wyprofilowane szyny dźwigarów uzupełniających.

Szalunki stopowe FW-TOP – łatwy montaż i transportowanie

Wybierając stropowe szalunki aluminiowe FW-TOP, można realizować duże przedsięwzięcia budowlane. Płyty aluminiowe są lekkie i poręczne. Całość jest lakierowana proszkowo, co utrudnia osadzanie się betonu i ułatwia czyszczenie. Wysokiej jakości sklejka umożliwia wielokrotne uzyskanie najwyższej jakości powierzchni betonu. Elementem ułatwiającym montaż i demontaż szalunków aluminiowych jest pręt aluminiowy montażowy 320 FW-TOP. Do układania w stos i transportowania płyt wykorzystujemy kątownik pryzmujący FW-TOP.