Szalunki budowlane – na co zwracać uwagę przy wyborze?

4 stycznia 2022

Wybór najlepszych szalunków budowlanych może stanowić nie lada wyzwanie. Jest to podstawa na każdej budowie, bez nich nie byłoby możliwości wzniesienia konstrukcji. Istnieją różne rodzaje szalunków budowlanych, na które warto zwrócić uwagę. Jakie błędy możesz popełnić i co się bardziej kalkuluje – wynajem czy zakup?

Szalunki budowlane. Do czego mogą się przydać i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Niezależnie od formy i wielkości konstrukcji, do jej budowy niezbędne są szalunki budowlane. To właśnie dzięki nim budowa jest w ogóle możliwa. Szalunki budowlane mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów takich jak płyta, deska, aluminium czy stal. W tym wpisie znajdziesz niezbędne informacje o najpopularniejszych szalunkach, sposobach ich wykorzystania, cenach oraz ich zaletach. W zależności od preferencji można wybrać zakup lub wynajem. To ciekawa opcja dla tych, którzy nie potrzebują ich na stałe, a wyłącznie do jednorazowego użytku.

FW System oferuje wiele szalunków budowlanych i zintegrowanych z nimi elementów powiązanych. Wszelkiego rodzaju podpory, stojaki, dźwigary czy głowice, a także kosze, palety czy podpory skośne – to wszystko znajdziesz w naszej bogatej ofercie kupna i wynajmu szalunków budowlanych. Z FW System obsługa szalunków jest prosta i opłacalna, a nasze gotowe systemy szalunkowe pozwolą na sprawną realizację każdej budowy. Wszystkie elementy szalunkowe które oferujemy, są zgodne z normami BHP, co zapewnia bezpieczeństwo, na każdej budowie. Ponadto sprzęt, który wypożyczamy, jest ze sobą zintegrowany i pozwala tworzyć nawet złożone konstrukcje szalunkowe z różnego rodzaju osprzętem.

Najpopularniejsze szalunki budowlane. Zobacz dostępne na rynku możliwości i wybierz najlepsze rozwiązanie

Posiadasz firmę budowlaną? Masz dużą, porządną ekipę i poszukujesz nowych szalunków i sprzętów? Świetnie trafiłeś! FW System to gwarancja bezpieczeństwa, pewności i atrakcyjnej ceny. Jako właścicielowi firmy budowlanej polecamy zakupienie naszych produktów. Taka inwestycja z pewnością szybko się zwróci, a sprzęt będzie służył budowlańcom z twojej firmy przez lata, gdyż jest stworzony z wysokiej jakości materiałów. Prowadzimy sprzedaż szalunków budowlanych, zarówno stropowych jak i ściennych. Dodatkowo oferujemy podesty robocze, podpory oraz inne akcesoria szalunkowe. Wszystko to w ramach jednego, zintegrowanego systemu, który pozwala bardzo łatwo połączyć ze sobą poszczególne elementy konstrukcji.

Ponadto FW System oferuje szereg usług związanych z zakupionymi u nas szalunkami m.in. ich czyszczenie. Poza automatycznym czyszczeniem ram szalunkowych oferujemy również wymianę ich poszycia, naprawę uszkodzonych elementów, naprawę akcesoriów szalunkowych czy sprzedaż części wymiennych na przykład gniazd osłonowych, korków, zatyczek. Jeśli kupisz szalunki budowlane z naszej oferty, już nigdy nie będziesz musiał martwić się o sprawność, bezpieczeństwo i warunki pracy na swojej budowie.

Wynajem czy zakup szalunków budowlanych – co się opłaca?

Czy jesteś klientem indywidualnym czy też masz firmę budowlaną musisz pamiętać że zakup szalunków to dobry pomysł, jednak ma też kilka wad. Co zrobić z całym sprzętem po zakończonej budowie? Jego przechowywanie czy transportowanie z budowy na budowę jest uciążliwe a czyszczenie czasochłonne. W takiej sytuacji firma FW System oprócz sprzedaży prowadzi również wynajem szalunków budowlanych. Zaprojektujemy, wycenimy oraz dostarczymy szalunki dokładnie pod wskazany przez Ciebie adres.

W atrakcyjnej cenie możesz wynająć nasz profesjonalny sprzęt systemowy i zwrócić go, gdy tylko prace będą zakończone. Dopasujemy okres dzierżawy do twoich indywidualnych potrzeb, ograniczymy do minimum twój koszt inwestycyjny, otrzymasz też możliwość rotacji dzierżawionego asortymentu. FW System posiada szereg rozwiązań zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm budowlanych. Niezależnie od twoich potrzeb z pewnością znajdziemy ofertę, która cię zadowoli i pozwoli przeprowadzić budowę w sposób profesjonalny, sprawny i bezpieczny.

Masz pytania? Chciałbyś Skorzystać z naszej oferty?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!