Prefabrykacja betonowa – jakie rozwiązania oferuje FW System?

21 listopada 2023

Innowacje w prefabrykacji – jak FW System wspiera nowoczesne budownictwo?

Nowoczesna prefabrykacja pozwala na sprawne wznoszenie różnego rodzaju konstrukcji – nośnych, samonośnych, jednowarstwowych, warstwowych, a także elewacyjnych i podwalinowych. Zastosowanie gotowych prefabrykatów pozwala na znaczne ograniczenie czasu realizacji inwestycji, natomiast wymaga posiadania odpowiedniego osprzętu. Bez niego łączenie poszczególnych elementów mogłoby być utrudnione i niebezpieczne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm budowlanych, stawiających na prefabrykaty betonowe, FW System oferuje profesjonalne urządzenia ułatwiające proces ich montażu. To podpory pionujące, dzięki którym możliwe jest pewne ustawianie gotowych ścian czy słupów. Ponieważ ich zastosowanie pozwala na właściwe rozłożenie obciążenia, zapewniają one bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji.

Wśród podpór dostępne są długości:

Firma FW System zadbała o ich wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Tym samym są one niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Żeby miały one jak najszersze zastosowanie, zostały zaprojektowane tak, aby mieć płynną, dwuzakresową regulację długości. W efekcie można więc dopasowywać je do różnych wysokości prefabrykatów.

Prefabrykacja betonowa – korzyści i zastosowania w różnych typach budownictwa

Z roku na rok liczba firm budowlanych i deweloperskich korzystających z prefabrykowanych ścian betonowych, słupów oraz szalunków znacząco rośnie. Zdecydowanie ma to związek z możliwością skrócenia czasu trwania realizacji inwestycji. Ogromne znaczenie dla inwestorów ma także efektywność kosztowa.

Znajdują one zastosowanie przy wznoszeniu domów, a także wielu innych budynków. Przykładowo, ściany żelbetowe często wykorzystywane są przez wykonawców do budowy biurowców, bloków mieszkalnych, a także wieżowców. Elementy ścian są chętnie stosowane nawet w przypadku budownictwa jednorodzinnego. Dzieje się tak za sprawą możliwości zatapiania w nich puszek elektrycznych czy elementów instalacji sanitarnych i wentylacyjnych.

Jakie są zalety stosowania prefabrykacji betonowej?

Materiały prefabrykowane znacznie przyspieszają i ułatwiają realizację procesu budowlanego, co przekłada się na szybszą realizację projektów. Dzięki możliwości tworzenia najróżniejszych elementów i zautomatyzowania ich produkcji prefabrykacja zapewnia też wyższą jakość aniżeli tradycyjne wznoszenie budynków. Wszystko to jest możliwe przy jednoczesnej efektywności kosztowej, co dla wielu przedsiębiorców jest największą zaletą.

Podpory do prefabrykatów od FW System – klucz do efektywnego budowania

Nie można pominąć też kwestii bezpieczeństwa. Przeniesienie większości prac poza plac budowy, ogranicza ryzyko powstania pomyłek. Linie produkcyjne poddawane są bowiem ciągłej kontroli jakości, co w przypadku tradycyjnych metod budowy, jest właściwie niemożliwe do zrealizowania. Materiały prefabrykowane są ponadto solidne, a ich prawidłowy montaż niezwykle łatwy, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Ważne jest jednak zastosowanie do tego specjalnych podpór pionujących, jakie w swojej ofercie ma FW System.

Dzięki nim możliwe jest zachowanie stabilności prefabrykowanych elementów w trakcie procesu stawiania konstrukcji. Podpory wykorzystywane są głównie do pionowania prefabrykowanych ścian, słupów, ale także do szalunków ściennych. Dodatkową zaletą podpór jest ich szybki montaż na szybkozłączu czy złączu czołowym oraz transport w specjalnie dedykowanych paletach.

Masz pytania? Chciałbyś Skorzystać z naszej oferty?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!