Podpory stropowe – poznaj rodzaje podpór z oferty FW System

4 października 2021

Stalowe podpory stropowe to jedno z podstawowych akcesoriów niezbędnych w wyposażeniu każdej firmy budowlanej. Dzięki nim ustabilizowanie stropów nie tylko jest znacznie łatwiejsze i szybsze, ale także bezpieczniejsze, niż w przypadku modeli drewnianych. Jaki rodzaj podpór stropowych wybrać?

Stalowe stemple stropowe

Stemple budowlane wykorzystywane są nie tylko przy budowach wielkich, komercyjnych budynków, ale także domków jednorodzinnych. Służą do podpierania stropów poziomych, balkonów, nadproży oraz belek. Ten tymczasowy element systemu szalunkowego pozwala na pokrycie stropu betonem i jego uformowanie. W przeciwieństwie do tradycyjnych stempli drewnianych nasze podpory nie ulegają wypaczeniu i uszkodzeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Nie trzeba ich przycinać ani klinować – prace te znacznie wydłużały czas montażu podparcia stropu. Zaletą tego rozwiązania jest wszechstronność i możliwość wielokrotnego wykorzystywania. Podpory z naszej oferty dają możliwość płynnej regulacji długości, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do budynku nawet o niestandardowych wymiarach. Ich montaż jest bezpieczny i eliminuje ryzyko uszkodzenia dłoni pracownika. Każda podpora stropowa ma ustaloną nośność zgodnie z normami europejskimi, co zmniejsza ryzyko wypadków i zwiększa bezpieczeństwo.

Rodzaje podpór stropowych

Oferowane przez nas podpory stropowe mają regulowaną wysokość oraz określony parametr nośności. Podpory EP20-DB to model średnio ciężki z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci trzpienia blokującego, który uniemożliwia wystąpienie niekontrolowanej zmiany wysokości podparcia. Możliwy jest montaż podpory w dowolnym kierunku, bez względu na kierunek wysuwu rury wewnętrznej. Podpora posiada również zabezpieczenie przed wypadnięciem rury wewnętrznej. Podpora z obu stron zakończona jest kwadratowymi stopami z fazowanymi narożnikami. Podpory umożliwiają podparcie stropu na wysokości od 1500 mm do 5500 mm, a nośność minimalna tego urządzenia na każdej długości wysuwu to 20 kN.

Kolejnym modelem dostępnym w ofercie sprzedaży jest podpora FW-B. Model ten mieści się w przedziale regulacji od 950 mm do 4050 mm i przeznaczony jest do przenoszenia obciążeń nie przekraczających 20kN. Jego konstrukcja zakończona została z obu stron kwadratowymi, płaskimi stopami z zaokrąglonymi narożnikami. Podobnie jak poprzednia podpora, również tą wyposażono w zewnętrzny gwint, nakrętkę regulacyjną i trzpień blokujący umożliwiający płynną regulację wysokości.

Szalunki stropowe w mniejszych obiektach, jak np. domki jednorodzinne, nie wymagają aż tak dużych nośności i zakresu wysuwu. Jako pionowe podparcie w ramowych deskowaniach stropowych idealnie sprawdzi się regulowana podpora FW-eco. Ten średnio lekki model wyposażony jest w płaskie, kwadratowe stopy wierzchołkowe i stopy podstawy, posiada mechanizm zabezpieczający dłonie pracownika przed zmiażdżeniem, nakrętkę regulacyjną umożliwiającą płynną regulację długości podpory oraz trzpień blokujący. Dodatkowym atutem tej podpory jest niska cena zakupu.

Czym wyróżniają się nasze produkty?

Oferowane przez nas podpory stropowe to modele sprawdzonych producentów, potwierdzone licznymi badaniami, certyfikatami oraz dokumentami techniczno-ruchowymi. Zostały wykonane z najwyższej jakości surowca i skutecznie zabezpieczone przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi poprzez ocynkowanie ogniowe lub lakierowanie. Ich innowacyjne konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo oraz gwarantują możliwość łączenia z większością akcesoriów produkowanych do szalunków stropowych dostępnych również w naszej firmie.

Stalowe stemple budowlane to najlepszy wybór, jeśli chodzi o podparcie stropu. Wspierane nimi elementy mogą osiągać znaczne rozmiary i wagę. W przeciwieństwie do podpór drewnianych, nasze stemple budowlane mają ściśle określone parametry techniczne dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo, szybkości szalowania oraz wielokrotność użytku.

Masz pytania? Chciałbyś Skorzystać z naszej oferty?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!