Dlaczego opłaca się wynajmować szalunki budowlane?

16 maja 2022

Wynajem szalunków budowlanych staje się coraz popularniejszy, co wynika przede wszystkim z zalet tego rozwiązania. Dlaczego opłaca się wynajmować szalunki budowlane? Kto powinien rozważyć tę opcję? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Wynajem szalunków budowlanych – dlaczego się opłaca?

Jak wspomniano we wstępie wynajem systemowych szalunków budowlanych to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Czy jest opłacalne? Oczywiście, że tak, ponieważ gotowe szalunki budowlane są proste i szybkie w montażu, co pozwala zaoszczędzić czas niezbędny do stworzenia drewnianego szalunku. Co więcej, szalunki systemowe to rozwiązania, które można dopasować do potrzeb oraz wzbogacić o dodatkowy osprzęt. W ofercie najmu znajdują się zarówno szalunki stropowe, jak i szalunki ścienne, czyli rozwiązania spełniające potrzeby każdego budynku. W ofercie najmu znajdują się również stemple budowlane, które nie tylko mogą być wykorzystywane wielokrotnie, ale również gwarantują określoną nośność i płynność regulacji wysokości. Dlaczego jeszcze opłaca się wynajmować szalunki? Przede wszystkim dlatego, że wynajem jest znacznie tańszy niż zakup sprzętu na własność. Poza tym pozwala również rotować dzierżawionym sprzętem, a co za tym idzie zwiększać jego ilość w razie potrzeb. Warto także podkreślić, że dostosowując odpowiednio okres najmu można wykorzystać szalunki budowlane kilkukrotnie w ramach jednej umowy najmu. Korzyścią wynikająca z wynajmu szalunków z pewnością jest również brak konieczności angażowania powierzchni magazynowej.

Komu opłaca się wynajmować szalunki budowlane?

Wynajem szalunków ściennych, stropowych, czy fundamentowych to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Jest opłacalne szczególnie w przypadku firm budowlanych, które rzadko zajmują się szalowaniem budynków lub robią to często, ale nie posiadają dostatecznie dużej powierzchni magazynowej, by przechowywać własne szalunki. Wynajem sprawdza się również w przypadku firm, które świadczą usługi budowlane na terenie całego kraju lub województwa, w związku z czym transport własnych systemów szalunkowych byłby nie tylko uciążliwy, ale również kosztowny.

Czy szalunki budowlane opłaca się wynajmować inwestorom indywidualnym? Oczywiście, że tak, co wynika z faktu, że w ich przypadku szalunek wykorzystywany jest wyłącznie raz. Wynajem może być w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko pozwala wykorzystać wysokiej jakości szalunki w atrakcyjnej cenie, ale również rozwiązuje problem późniejszej odsprzedaży własnych systemów szalunkowych, czy drewna, które pozostało po zdemontowaniu szalunku drewnianego. Zaletą w tym przypadku jest także fakt, że szalunki systemowe montuje się zdecydowanie prościej i szybciej niż popularne przed laty szalunki drewniane.

Wynajem szalunków systemowych – oferta

Za wynajmem szalunków systemowych z pewnością przemawia również ich bogata oferta. Przykładem mogą być szalunki ścienne OPTIMA/OPTIMAX oraz szalunki stropowe TOPFLEX wynajmowane przez naszą firmę FW System. Szalunki OPTIMA/OPTIMAX charakteryzuje przede wszystkim łatwość i prostota montażu, a także kompatybilność z innymi systemami, co może być istotne w przypadku wynajmu. System umożliwia deskowanie płytami szalunkowymi z małą liczbą łączeń i otworów kotwowych. Gwarancją równej powierzchni są natomiast odpowiednio zaprojektowane ramy, które wypełnia wysokogatunkowa sklejka szalunkowa. Szalunki stropowe TOPFLEX charakteryzują się natomiast elastycznością oraz ekonomicznością. Są również bardzo wytrzymałe, a system szalunków stropowych z dźwigarami drewnianymi H 20 wraz z osprzętem (podporami, stojakami trójnożnymi, głowicami podpór i płytami poszycia) umożliwia szalowanie stropów o dowolnej grubości, geometrii poziomej oraz wysokości pomieszczenia.

Dodatkowo w ofercie wynajmu znajdują się jeszcze:

  • ramowe deskowanie stopowe Topec,
  • podpory ramowe ID 15,
  • systemowe podesty do szalunków,
  • podwieszany pomost roboczy,
  • podpory pionujące do prefabrykatów,
  • urządzenie kotwiczące SKY REACH.

Podsumowując należy stwierdzić, że wynajem systemów szalunkowych to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Decydując się na nie warto pamiętać o odpowiednim doborze szalunków, które powinny nie tylko być dopasowane do potrzeb, ale również bezpieczne w użytkowaniu.

Masz pytania? Chciałbyś Skorzystać z naszej oferty?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!